התפתחות היקום

התפתחות היקום
U9LwW86(2).gif1- המפץ הגדול הוא התרחבות של הנקודה הסינגולרית שכללה את מימדי המרחב, הזמן, והאנרגיה שהפכה לחלקיקים. ההתרחבות  הקבועה של מימד המרחב גורמת לגלקסיות להתרחק וגוון האור שנפלט מהם עובר הסחה לאדום.
האנרגיה הפכה בגלל בוזון היגס ל- 6 סוגי חלקיקים, לכל חלקיק יש את האנטי חלקיק עם תכונות הפוכות. שלושה מהחלקיקים הם קוורקים, והשלושה הנוספים הם, אלקטרון, מאויון, וטאו. לכל החלקיקים מטען חיובי או שלילי בעוצמה שונה, חלקיק חיובי נצמד לשלילי, וחיוביים או שליליים נדחים אחד מהשני. שני קוורקים חיוביים חלשים נצמדים לשלילי חזק ומרכיבים את הפרוטון, ושני שליליים חלשים נצמדים לחיובי חזק ומרכיבים את הניוטרון.

פרוטון עם כוח חיובי נצמד לניוטרון עם כוח שלילי, והם מרכיבים את גרעין האטום. הפרוטון יוצר כוח מושך עם טווח רחב, והניוטרון כוח דוחה עם טווח קצר וחזק יותר, כך שהאלקטרון כלוא בניהם ומסתובב ללא הפסקה. כמות גדולה של אטומים נצמדים אחד לשני, ויוצרים את כוח המשיכה של כדור הארץ והכוכבים.
519fcd42ce395f804c000000.gif

2- טבלת היסודות - כמות הפרוטונים בגרעין האטום קובעת את החומר שהוא יוצר. בהליום יש 2 פרוטונים, בכלור 17, בנחושת 29, ובזהב 79. בדרך כלל כמות הפרוטונים והניוטרונים בגרעין האטום שווה, וכמות שונה גורמת ליצירת תכונות שונות בחומר.
הפרוטונים והנויטרונים יוצרים טבעות מגנטיים סביבם, כמות גדולה של טבעות גורמות לאלקטרונים להיות רחוקים מגרעין האטום, כך שניתן להוציא אותם באמצעות מגנט או חיכוך. גרעין האטום ימשוך אלקטרונים מהאטומים הסמוכים, וכך נוצר הזרם החשמלי והחשמל הסטטי.
החום הוא רטט של החלקיקים באטום שגורמים לחלקיקים להתרחק, ומאפשרים חיבור של אטומים שונים שנקראים מולקולות, שני אטומי מימן וחמצן יוצרים מולקולה של מים, ואטומי חומצה וגז יוצרים את החומר האורגני.

AmplitudModulada.gifהמסה באלקטרון הופכת באמצעות חשמל, חום, אש, או ביקוע אטומי, לאנרגיה שנקראת פוטון, הפוטון נע במהירות של 299,792,458 מטר לשנייה, ובמפגש עם אטום הוא יכול לעבור דרכו, לעוף חזרה, או להפוך חזרה לאלקטרון.
המרחקים בין הפוטונים גורמים לספקטרום האלקטרומגנטי, יש תדרים שנראים כצבעים ואחרים משמשים לתדרי רדיו וסלולר. תדר שתואם לגודל האטום יגרום לחלקיקים לרטוט ולהתחמם, והעברת פוטונים דרך עצמים מאפשרים שיקוף.

כשמסה גדולה של כוכב לוחצת על האטומים במרכז או בהוספת ניוטרון ליסודות כבדים כמו אורניום, הפרוטונים והניוטרונים נפרדים ויוצרים ביקוע גרעיני. החלקיקים עפים בעוצמה שמפרקת אטומים סמוכים, שממשיכים תגובת שרשרת בזמן שהראשונים מתחברים מחדש. התהליך פולט חום וכמות עצומה של פוטונים, שיוצרים את השמש , האנרגיה הגרעינית, ופצצות האטום.
animated gif dna.gif

3- "התפתחות בעלי חיים" - התנאים בכדור הארץ לפני מיליארדי שנים כללו התפרצויות געשיות, מטאורים, וסופות ברקים שגרמו למרק הקדום. אטומי פחמן מימן חמצן וחומצה, התחברו ל- 22 מולקולות של חומצת אמינו ויצרו את החומר האורגני.
ה- DNA מורכב מארבעה מולקולות בשם אדנין, גואנין, תימין, וציטוזין, הוא משתכפל ללא הפסקה ומשועתק ל- RNA שבו תימין מוחלף באורציל. כל 3 אותיות נקראות קודן שמתאים רק לסוג אחד של חומצת אמינו, ובעזרת הריבוזום מתחברת חומצת האמינו ומרכיבה צמחים פירות ועצים, או את החלבונים, התאים, הרקמות, והאיברים בגוף האדם.


4- הברירה הטבעית - באוקיינוס התחבר רצף DNA זעיר בצורה אקראית, הוא השתכפל בלי הפסקה וגרם ליצירת מיליארדי בקטריות. ה- DNA לא תמיד משתכפל בצורה מדוייקת וגורם למוטציות שמשנות את סוגי החלבונים, ויוצרות מגוון ענק של בעלי חיים וצמחים.

כל שינוי שמתאים יותר לסביבה ישרוד ויתרבה יותר, תאים עם ציפוי קשיח לא יתפוררו צמחים עם שורשים לא יתייבשו. במשך 2 מיליארד שנות מוטציות, התפתחו בעלי חיים מורכבים עם תודעה, יכולת תנועה, חושים שונים, ואינטלגנציה כדי להשיג מזון ולהתחבא מטורפים.
צמחים ללא אגירת נוזלים יכחדו באיזורים יבשים, ובעלי חיים ללא התאמה מוחלטת לסביבה לא ישרדו.


ריבוזום.gif5- תשובות לשאלות על האבולוציה.

1: איך לא התפתחו איברים מיותרים במהלך האבולוציה?
תשובה: את התוספתן שעלול לגרום למוות, השקדים שגורמים דלקות, 2 כליות כשמספיק אחת, שיני בינה, שיער גוף, עצם הזנב, סינוסים שמפרייים לנשום, תעלת אוסטכיוס, עצם הסקרום, שריר פלנטריס, ועוד.
לחפרפרת עיניים שמכוסות בקרום, לתרנגול אצבע באמצע הרגל, ללוויתן אצבעות בעצמות הזנב, וחרקים משמידים מזון.

2: מה היה לפני המפץ?
תשובה: מימד הזמן נוצר במפץ לא היה כלום לפניו, הנקודה הסינגולרית נוצרה ללא גורם קודם.

3: איך לכל חיה יש את האמצעים להתגונן או להשיג מזון?
חומצת אמינו.gifתשובה: רק מי שמתאים לסביבה שורד, השאר נכחדו.

4: שעון לא נוצר מעצמו אז איך נוצרו בעלי חיים וצמחים מורכבים?
תשובה: חומר אורגני משתכפל ומשתנה ללא הפסקה, בניגוד לחומר סטטי שנשאר ללא שינוי.

5: איך כדור הארץ במרחק מדויק מהשמש?
תשובה: יש עוד 500,000 כוכבים בשביל החלב עם טמפרטורה שמתאימה לחיים, עד היום התגלו עוד 70 כוכבים ביקום שתואמים לכדור הארץ בטמפרטורה, אור, מים, חמצן, ואדמה.

6: איך נוצר לכל בעל חיים בן זוג תואם?
תשובה: זכרים ונקבות מורכבים מאותו רצף DNA מלבד כרומוזום Y, הוא גורם לשחלות לרדת בחלל הבטן ולהפוך לאשכים, ולגוף לייצר טוטסטרון במקום הורמון, ומוסיף 10% למוח. לפני ההתפצלות לזכר ונקבה בעלי החיים התרבו ברבייה חיצונית או ברביית בתולים.  

7: אם האדם התפתח מהקוף למה עדיין יש קופים?
מוצא האדם- מהיר.gifתשובה: לא כל קוף הופך לאדם, אלא אחד מצאצאי האב הקדמון נולד עם מוח לוגי והתחיל זן חדש.

8: כדור הארץ הוא היחיד שמתאים במדוייק לקיום חיים.
תשובה: מתוך מיליארדי גלקסיות הגיוני שכוכב אחד יתאים.

9: ממצאים ארכיאולוגים של טביעת רגל אדם ליד מאובן דינוזאור, סותרים את הטענה שהאדם התפתח רק אחרי שהדינוזאורים נכחדו.
תשובה: מדובר בהמצאה של עיתונאי רוסי לפני 100 שנה.