התפתחות היקום

התפתחות היקום
הדבר היחיד שאדם מאמין יודע על אבולוציה, הוא שהיה פיצוץ, וכל הדברים הסתדרו לבד במקום. פתאום השמש התמקמה במרחק מדויק מכדור הארץ, נוצרו הצמחים שבלעדיהם אנחנו לא חיים, והחלקיקים הסתדרו לבד לאיברים שמרכיבים את גוף האדם.
כמובן שכשאדם כזה מסתכל על עצמו, ורואה את העיניים, האוזניים, המוח, וכל השאר. הוא מתחיל לחשוב, שהאמונה בחוסר קיומו של בורא ומתכנן, מקורה בהזיה. לכן נסביר בקיצור את הדברים העיקריים, עם תוספת קישורים של הערכים בוויקיפדיה.

1- המפץ הגדול
2- טבלת היסודות
3- היווצרות הצמחים והחיים
4- הברירה הטבעית
5- תשובות לטענות נגד האבולוציה


אדום - ניטרונים
כתום - פרוטונים
ירוק - אלקטרונים
1- המפץ הגדול, הוא התרחבות של הנקודה הסינגולרית, שהכילה את החומר, הזמן והמרחב. יש כמה תאוריות שמסבירות איך התהוותה האנרגיה מכלום, אבל זה לא הנושא כרגע. ההוכחה לך היא, שהגלקסיות מתרחקות כל הזמן, ואם נחזיר את הזמן לאחור, וכולם יתקרבו, נגיע למצב שהכל בנקודה אחת.
האנרגיה הפכה (בגלל בוזון היגס), ל- 6 סוגי חלקיקים. לכל חלקיק יש את האנטי חלקיק, (עם אותם תכונות, רק הפוכות, סה״כ 12 חלקיקים). שלושה מהחלקיקים הם קוורקים, והשלושה הנוספים הם, אלקטרון, מאויון, וטאו. לכל החלקיקים יש מטען חיובי או שלילי שונה, חלקיק חיובי נמשך לחלקיק שלילי, ושני חיוביים או שליליים דוחים אחד את השני. לכן החלקיקים נצמדו, והרכיבו את האטומים.

האטום מורכב מפרוטונים, ניטרונים, ואלקטרונים. שני קוורקים + וקוורק אחד -, מרכיבים את הפרוטון. ושני קוורקים - וקוורק אחד +, מרכיבים את הניטרון. הפרוטונים הם בעלי מטען חיובי, והניטרונים בעלי מטען ניטרלי, ולכן הפרוטונים נצמדים לניטרונים.

פרוטון מושך אלקטרון, והניטרון דוחה אותו. בגלל שהמשיכה של הפרוטון, היא חלשה עם טווח גדול יותר. והדחייה של הניטרון, היא חזקה לטווח קצר. האלקטרון מסתובב במרחק קבוע סביב גרעין האטום. האלקטרונים מסתובבים סביב גרעין האטום בעיגולים כמו טבעות בצל, שני אלקטרונים בכל עיגול. כשיש יותר משני אלקטרונים הם מתחילים עיגול חדש. בגלל הכוח המגנטי של האטומים, כשמיליארדי אטומים נמצאים ביחד, הכוח המגנטי שלהם מכפיל את עצמו, וזה מה שגורם לכוח המשיכה של כדור הארץ והכוכבים.


מעבר של אלקטרון לאטום אחר,
הוא החשמל.
2- טבלת היסודות - מה שגורם לחומר, להיות ברזל, חמצן, עופרת או הליום. זו כמות הפרוטונים שנמצאים בגרעין האטום. לדוגמא- בגז הליום יש 2 פרוטונים, בכלור 17, בנחושת 29, ובזהב 79 פרוטונים. בדרך כלל כמות הפרוטונים והניטרונים באטום שווה, אך לפעמים הכמות שונה, וזה גורם ליצירת תכונות אחרות בחומר.
ברגע שמספר אטומים מתחברים, הם יוצרים מולקולה חדשה, עם תכונות חדשות. לדוגמא- שני אטומים של מימן, ואטום אחד של חמצן, יוצרים מולקולה אחת של מים.

בגלל שבאטומים עם הרבה פרוטונים (כמו מתכות), יש הרבה אלקטרונים, והאלקטרונים שמקיפים את האטום רחוקים מהגרעין, אפשר לשחרר אלקטרון מהאטום. אם גורמים לאלקטרונים לעזוב את האטומים שלהם, (לדוגמא, בעזרת חיכוך מגנט בחוט נחושת), יווצר בגרעין האטום כוח חיובי, שימשוך את האלקטרונים מהאטומים הסמוכים. הם ימשיכו את השרשרת על להשלמת האלקטרונים, וכך נוצר החשמל. בזכוכית או בפלסטיק, האלקטרונים בפרווה יימשכו לעבר הפרוטונים שבזכוכית, וכך נוצר חשמל סטטי.

המרחק בין הפוטונים,
קובע את התדר שלהם.
האור, האש, קרני רנטגן, קרן לייזר, וכל תדרי הסלולר, הרדיו, והמיקרוגל, הם חלקיקי פוטונים. אלקטרונים הופכים לפוטונים על-ידי חשמל, אש, ביקוע גרעיני, או כשאלקטרון מתנגש עם פוזיטרון. המסה באלקטרון הופכת לאנרגיה, שמניעה את הפוטון בחלל במהירות של 299,792,458 מטר לשנייה. המרחק בין הפוטונים, קובע את התדר שלהם. תדר אחד יראה בעיניים שלנו כצבע אדום, תדר אחר כירוק, ותדרים אחרים משמשים לגלי רדיו, מיקרוגל, סלולר או רנטגן.

כשפוטון מתנגש באטום, הוא יכול לעבור דרכו, לעוף חזרה כמו כדור, או להפוך חזרה לאלקטרון. כך נוצר אות חשמלי באנטנה, בפאנל סולארי, וברשתית שבעיניים. סוגי אטומים שונים, בולעים חלק שונה של פוטונים, ולכן יש צבעים שונים לחפצים. תדר ספציפי של פוטונים, גורם לחלקיקים שבאטום לנוע ולרטוט. וכך נוצר החום בשמש, באש, ובמיקרוגל. אם החלקיקים לא נעים בכלל, האטום יהיה בטמפרטורה של מינוס 273.15°, שזו הטמפרטורה הנמוכה ביותר.

גם השמש מורכבת מאטומי מימן והליום, שמתפרקים אחד לתוך השני כל הזמן. החלקיקים של אטום שמתפרק, עפים בעצמה חזקה, שגורמת להתפרקות של האטומים הסמוכים. הם גורמים לאטומים נוספים להתפרק, כשבינתיים החלקיקים הראשונים מתחברים חזרה לאטומי גז, (כך פועל גם כור גרעיני ופצצת אטום). הפעולה חוזרת על עצמה ללא סוף, והיא גורמת לפיזור של פוטונים בכל התדרים, שגורמים לאור ולחום במערכת השמש.


רצף DNA מורכב מארבעה חומרים,
כשכל שלושה מהם מתאימים לחומצת אמינו אחרת.
3- "התפתחות בעלי החיים" - כל היצורים החיים והצמחים, מתרבים ע״י חלבון ורצף DNA. החלבונים, שהם חומר אורגני (כמו אדמה, עצים, ובעלי חיים), מורכבים ממולקולות של חומצת אמינו. מולקולות חומצת האמינו נוצרו במרק הקדום, (התנאים ששררו בכדור הארץ לפני 3.5 מיליארד שנה), והם מורכבים מאטומי פחמן, חמצן, מימן, ומולקולות חומצה. יש 22 סוגים של חומצת אמינו, והם יכולים להתחבר כמו לגו, למיליוני צירופים שונים. כל צירוף הוא חומר אורגני אחר, כמו עלים, פרווה, עצמות, ואברי גוף.

מה שגורם לחומצת האמינו להסתדר בצורה מסוימת, וכך ליצור רקמות כמו עור, בשר, ועצמות, הוא ה- DNA. ה- DNA בנוי מארבעה חומרים (ארבעת הבסיסים החנקניים הללו הם אדנין, גואנין, תימין, וציטוזין), שמחוברים ע"י סוכרים, ומסודרים כמו סולם ברצף שונה. כל 3 אותיות ברצף DNA נקראים קודון, וכל קודון מתאים לסוג אחד בלבד של חומצת אמינו. כך נבנים סוגים ספציפיים של חלבונים, שמרכיבים את הרקמות והאיברים.

כל בעלי החיים, התחילו מבקטריה אחת, לא מורכבת, ולא מפותחת, שהכפילה את עצמה, ושינתה את חומצת האמינו שסביבה. היא התפתחה מסידור אקראי של DNA, והשתכפלה ללא הפסקה. בגלל ששכפול ה- DNA הוא לא תמיד מדויק, ולפעמים משוכפלים רצפים ששונים מהמקור, נוצרו מוטציות גנטיות, שגרמו לחלבונים שונים ולרקמות אחרות, בבעלי החיים והצמחים. בהמשך (בגלל סידור ספציפי של חלבונים), התפתח תהליך האביוגנזה, שגרם לחיים ביצורים הקדומים.


הריבוזום מסדר את החלבונים,
לפי הרצף שבקודן.
4- הברירה הטבעית - רצף DNA שמשתכפל ללא הפסקה, יוצר מיליארדי בקטריות מסוג אחד. כשיש מוטציה גנטית, נוצרים בקטריות עם חלבונים שונים ומגוונים. ועם הזמן מתחילים להשתכפל יצורים מורכבים יותר, עם מגוון של רקמות וחלבונים. כל שינוי בשכפול, שנתן אפשרות לשרוד טוב יותר (כמו הגנה על הרקמות, או חלבונים יותר חזקים), גרם ליצורים לשרוד יותר מאחרים. הם כמובן התרבו בקלות, והעבירו את ה- DNA המוצלח יותר לדורות הבאים. מי שנולד עם חלבונים או איברים בעייתיים ולא מושלמים, נכחד דיי מהר, ולא המשיך להתרבות.

חלק מהחלבונים שהתפתחו הם עצבים, העצבים יכולים להעביר אותות חשמליים בגוף. וכך לשלוח אות חשמלי מהעין, הלשון, או האוזן, למוח. בהתחלה התפתח עצב ראייה בודד, שגרם לבעלי החיים לראות רק צלליות. אבל האפשרות הזאת, גרמה להם לשרוד יותר מאחרים, בגלל היכולת להשיג מזון ולשרוד. לפעמים המוטציות משמעותיות יותר, ולכן יש תינוקות או בעלי חיים, שנולדים עם שני ראשים, הרבה רגליים, צוואר ארוך, שיניים בראש, או גמדים ונכים. ולפעמים נוצרות רקמות שונות, שיכולות להתפתח לאיברים חדשים.

השינויים יכולים להיות לטובה או לרעה, הם יכולים לתת אפשרות לבעל החיים או לצמח, לשרוד יותר טוב, או לגרום לו להיכחד. קרניים גדולות יתנו אפשרות להתגונן, אבל גם יכבידו על בעל החיים בזמן מנוסה. שורשים עמוקים יעזרו לעץ לשרוד במקום מדברי, אך עלים רחבים יגרמו לו להתייבש במהירות ולהיכחד. שיניים בפה יעזרו ללעוס את המזון, אבל עצמות בבטן יקרעו את האיברים. מי שהתפתחה אצלו מוטציה טובה, התרבה בקלות, והמשיך את הרצף לדורות הבאים. מי שיצא עם מוטציה גרועה, לא הצליח להתרבות, והזן שלו נכחד.

כך גם התפתח האדם מהקוף הקדמון, בחלק מקופים התפתחו נימים נוספים במוח, שגרמו להם להיות חכמים יותר מאחרים. אחרי עשרות שלבי ביניים, (שבהם גם התיישר עמוד השדרה, ונוצרה אפשרות ללכת על שתיים), נוצר האדם המודרני.

הריבוזום בונה את החלבונים לפי חומצת האמינו,
שמתאימה לקודנים ברצף ה- DNA.
בני האדם, שהתפתחו שכלית רק לפני 5,000,000 שנה. הסתכלו מסביב וראו חיות מורכבות, עם שיניים, עיניים, ומערכת עיכול. שלכל חיה יש התאמה לסביבה שלה, להשגת מזון או להתחמקות מטורפים, ושבלי גשם וצמחים אין אפשרות לשרוד.
הם לא האמינו שיש אפשרות שהכול נוצר לבד, אלא היו בטוחים שיש אלוהים. וכשקרו אסונות טבע, הם האמינו שהאל הוא זה שמעניש אותם. וכך התחיל הרעיון של מצוות ועבירות, מותר ואסור, וגן עדן וגיהינום.


5- תשובות לשאלות על האבולוציה.

1: איפה כל האיברים המיותרים שהיו אמורים להתפתח במהלך האבולוציה?
תשובה: יש הרבה איברים מיותרים כאלה בגוף, כמו התוספתן (יכול לגרום למוות), השקדים (גורמות לדלקות), 2 כליות כשמספיק 1, שיני בינה (מיותרות), שיער גוף, עצם הזנב, הסינוסים (קשיי נשימה), תעלת אוסטכיוס, עצם הסקרום, שריר פלנטריס, ועוד.
בנוסף- לחפרפרת יש עיניים כמעט מושלמות, רק שהם מכוסות ע"י קרום, שגורם להן להיות עיוורות לחלוטין. אם אלוהים רצה שהיא תהיה עיוורת, למה הוא ברא לה עיניים מאחורי הקרום? ולמה כל כך חשוב לאלוהים שהיא לא תיראה?

2: מה היה לפני המפץ?
תשובה: גם המרחב והזמן, נוצרו במפץ הגדול. לכן לא שייך לשאול מה היה לפני המפץ, בגלל שפשוט לא היה זמן. הסבר לקיומה של הנקודה הסינגולרית נמצא כאן.

3: איך לכל חיה יש את האמצעים להתגונן או להשיג מזון?
תשובה: אין כאן מתכנן, אלא מוטציות שהתרבו. מי שנולד עם יכולת להתגונן ולהשיג מזון, שרד. מי שלא, פשוט נכחד.

מוטציות גנטיות,
גרמו להתפתחות האדם מהקוף.
4: הסיכוי שהעולם ייווצר מפיצוץ, שווה לסיכוי שסופת טורנדו, תיצור מטוס מושלם ממגרש גרוטאות.
תשובה: העולם נוצר מרצף של אירועים הגיוניים, שהיום אחרי מיליארדי שנים, נראים לנו מתוכננים.

יש ביקום לפחות 1022X2 כוכבים, וכמה טריליוני שמשות. כל הכוכבים מורכבים מאטומים שנמצאים בטבלת היסודות. יש עוד המון כוכבים עם מים, אבן, אדמה, אוויר, חמצן, ועוד מלא חומרים שונים. כך שהגיוני לחלוטין שאחד מהם קיים עם התנאים המתאימים להיווצרות חיים.
כל הדברים שמוכרחים לקיומנו, הם תוצאה של תגובת שרשרת. כוחות המשיכה והדחייה גורמים להיווצרות אטומים, אטומים מתחברים למולקולות שלכל אחת תכונות שונות, והתגובה הכימית והפיזיקלית בניהם, גורמת להתפתחות של דברים מורכבים, כמו צמחים ובני אדם.

5: אם אדם יטען ששעון יד נוצר מעצמו על הירח, כולם יחשבו שהוא משוגע. איך איך אפשר לטעון שהתפתחו חיות מושלמות לבד?
תשובה: יש הבדל מהותי, בין חומרים אורגניים לחומרים אי-אורגניים. כל צמח או יצור חי, מתרבה ומכפיל את עצמו על ידי DNA, בצורה לא מדויקת. לעומת זאת, שעון יד נמצא במצב סטטי, הוא לא מתרבה, ולא מכפיל את עצמו. ולכן אין שום קשר בין שעון יד, לצמח או יצור חי.
אם יקרה, שחתיכת פלסטיק וברזל, יכפילו את עצמם בצורה לא מדויקת, במשך מיליארדי שנים.
ובכל פעם שיצא משהו שדומה לשעון הוא ישרוד, ומה שלא דומה לשעון ייכחד. אחרי מיליארד שנה, יהיה לנו שעון מושלם.

6: איך כדור הארץ במרחק מדויק מהשמש?
תשובה: יש עוד 500,000 כוכבים בגלקסיה שלנו, שנמצאים בטמפרטורה שמתאימה לחיים. עד עכשיו התגלו עוד 70 כוכבים ביקום, שדומים מאוד לכדור הארץ, (טמפרטורה, אור, מים, חמצן ואדמה). רק שיש בהם הבדלים קטנים (כמו רמת חמצן נמוכה, או מחסור במולקולות), שמונעות התפתחות של צמחים או חיים.

7: איך בדיוק נוצרו שני חיות זהות, כשלכל אחת איבר מין שונה בדיוק באותו מקום, כדי שיוכלו להתרבות?
תשובה: מה שגורם להבדל בין זכר לנקבה, הוא כרומוזום Y, הוא זה שגורם לשחלות לרדת בחלל הבטן ולהפוך לאשכים, והוא מפתח עוד 10% למוח הגברי. לפני התפתחות אברי המין, בעלי החיים הקדומים התרבו ברבייה חיצונית, או ברביית בתולים.

8: איך כל מה שיש כאן מתאים ומוכרח לקיומנו?
תשובה: לא הכל נוצר כדי שיתאים לקיום חיים, אלא נוצרו חיים וצמחים בגלל שהיו תנאים מתאימים.

9: אם האדם התפתח מהקוף, למה עדיין יש קופים?
תשובה: לא כל קוף מתפתח בסוף לאדם, אלא רק אחד מילדיו של הקוף הקדמון, התפתח שכלית בגלל מוטציה גנטית. צאצאיו של הקוף החכם יותר, נולדו יותר חכמים. וצאצאיו של הקוף הרגיל, נשארו קופים. לאחר עשרות אלפי שלבי ביניים, התפתח האדם שחי כיום.
האדם הקדמון נולד ביבשת אפריקה, ומשם התחילו צאצאיו להתפזר ביבשת אסיה, משם ליבשת אירופה, ועד לאמריקה בזמן גילוי היבשת החדשה.

10: יש ממצאים ארכאולוגים, של טביעת רגל של אדם, ליד מאובן של דינוזאור. זה סותר את הטענה שהאדם התפתח הרבה אחרי שהדינוזאורים נכחדו.
תשובה: כל הממצאים האלה הם לא מדעיים בכלל, רובם נלקחו מכתבות של עיתונאי רוסי שחי לפני 100 שנה, (שיש לו כתבות גם על שדים, ומפגשים עם חייזרים), או שהם רק שמועות על ממצאים מלפני 250 שנה.