התפתחות היקום

התפתחות היקום
U9LwW86(2).gif1- המפץ הגדול, התרחבות של הנקודה הסינגולרית, שכוללת את מימדי המרחב, הזמן, והאנרגיה שהפכה לחלקיקים. מימד המרחב מתרחב ללא הפסקה והגלקסיות מתרחקות כל הזמן, מה שגורם לגוון האור שנפלט מהם להפוך לאדום.
האנרגיה הפכה (בגלל בוזון היגס) ל- 6 סוגי חלקיקים, לכל חלקיק יש את האנטי חלקיק עם תכונות הפוכות. שלושה מהחלקיקים הם קוורקים, והשלושה הנוספים הם, אלקטרון, מאויון, וטאו. לכל החלקיקים מטען חיובי או שלילי בעוצמה שונה, חלקיק חיובי נצמד לחלקיק שלילי, ושני חיוביים או שליליים נדחים אחד מהשני.

החלקיקים היסודיים הם קוורקים, שני קוורקים חיוביים חלשים נצמדים לשלילי חזק, ומרכיבים את הפרוטון. ושני שליליים חלשים נצמדים לחיובי חזק ומרכיבים את הניטרון.

הפרוטון עם כוח חיובי נצמד לניטרון עם כוח שלילי, והם מרכיבים את גרעין האטום. הפרוטון יוצר כוח מושך עם טווח רחב, והניטרון כוח דוחה עם טווח קצר וחזק יותר, כך שהאלקטרון כלוא בניהם ומסתובב ללא הפסקה.
כמות גדולה של אטומים מתקרבים אחד לשני, ויוצרים ביחד כוח חזק שגורם לכוח המשיכה של כדור הארץ והכוכבים.


519fcd42ce395f804c000000.gif2- טבלת היסודות - מה שגורם לחומר, להיות ברזל, חמצן, עופרת או הליום. זו כמות הפרוטונים שנמצאים בגרעין האטום. בגז הליום יש 2 פרוטונים, בכלור 17, בנחושת 29, ובזהב 79 פרוטונים. בדרך כלל כמות הפרוטונים והניטרונים בגרעין האטום שווה, וכמות שונה גורמת ליצירת תכונות שונות בחומר.
כמות גדולה של פרוטונים וניטרונים בגרעין גורמים ליצירת טבעות מגנטיים שלוכדים את האלקטרונים במסלול של שני אלקטרונים לטבעת.
כמות גדולה של טבעות גורמת לאלקטרונים להיות רחוקים מגרעין האטום, וניתן להפריד אותם באמצעות מגנט או חיכוך. גרעין האטום ימשוך אלקטרונים מהאטומים הסמוכים, וכך נוצר הזרם החשמלי במתכות והחשמל הסטטי במוצרי פלסטיק ובד.

החום הוא רטט של החלקיקים באטום, שגורמים לחלקיקים להתרחק ומאפשרים חיבור של אטומים שונים. מים תופסים יותר נפח והופכים לאדים, וברזל נצמד לאטומים הסמוכים ומתקרר למקשה אחת.
היצמדות של אטומים גורמת ליצירת מולקולות חדשות עם תכונות שונות. שני אטומי מימן ואטום חמצן יוצרים מולקולה של מים, ואטומי חומצה וגז יוצרים את החומר האורגני.

AmplitudModulada.gifניתן להפוך את המסה באלקטרון לאנרגיה שנקראת פוטון, הפוטון נע במהירות של 299,792,458 מטר לשנייה, ובמפגש עם אטום  הוא יכול לעבור דרכו, לעוף חזרה, או להפוך לאלקטרון.
ניתן ליצור פוטונים עם אש, חשמל, ביקוע גרעיני, או מפגש עם פוזיטרון. המרחקים בין הפוטונים גורמים לספקטרום האלקטרומגנטי, ותדרים מסויימים נראים לנו כצבעים או משמשים לשידורי רדיו וסלולר. תדר שמתאים לגודל האטום יגרום לחלקיקים לרטוט ומשמש למיקרוגל, וסינון הפוטונים על ידי עצמים מאפשרים שיקוף רנטגן.

הפרדה של פרוטון וניטרון נקראת ביקוע גרעיני, החלקיקים עפים בעוצמה שמפרקת אטומים סמוכים, וגורמת לתגובת שרשרת. ביקוע אפשרי עם הוספת ניטרון ליסודות כבדים כמו אורניום, או כשמסה גדולה של כוכב גורמת ללחץ גבוה על האטומים במרכז. כשיש כמות גדולה של אטומים מבוקעים, הפירוק יימשך ללא הפסקה ויפרק כל אטום שיתחבר שוב, כך נשמרת האנרגיה בשמש שמפיצה פוטונים בכל התדרים.animated gif dna.gifהתנאים של כדור הארץ לפני מיליארדי שנים כללו התפרצויות געשיות, מטאורים, וסופות, שנקראו המרק הקדום. זה מה שגרם לאטומי פחמן, מימן, חמצן, וחומצה להתחבר למולקולות של חומצת אמינו.
22 סוגים של חומצת אמינו מרכיבים את כל החומר האורגני, וצירוף שונה שלהם יוצר חלבונים שונים. החלבונים מתחברים לתאים שמרכיבים רקמות, והרקמות מרכיבות את האיברים בגוף האדם.
הסדר של חומצת האמינו נקבע לפי הרצף ב- DNA, הוא מורכב מארבעה חומרים אדנין, גואנין, תימין, וציטוזין, ומשתכפל ללא הפסקה בגוף האדם ובצמחים. הוא משועתק ל- RNA שבו תימין מוחלף באורציל, ומתחילים לצרף את החלבונים.
כל שלושה צירופים של הבסיסים נקרא קודן, והוא מתאים רק לסוג אחד של חומצת אמינו. כך נוצרים חלבונים של עצם, שריר, עצים, פירות, וכל חומר אורגני אחר.

באוקיינוס התחבר רצף DNA קטן בצורה אקראית, הוא השתכפל בלי הפסקה וגרם ליצירת מיליארדי בקטריות. באגים בשכפול ה- DNA נקראים מוטציות, והן גורמות לשינויים בסוגי החלבונים. במשך 2 מיליארד שנה אחרי אינספור מוטציות, התפתח DNA שמרכיב את בני האדם והצמחים.


4- הברירה הטבעית - צמחים ובעלי חיים צריכים תנאים מסויימים כדי לשרוד, ביצי דגים יתייבשו בשמש וזרעים ירקבו במים, כך שרק מה שמתאים לסביבה יכול להתרבות. רכיכה שסופגת מזון מהסביבה תתרבה בקלות לעומת רצף מתפורר, ודג עם תודעה ויכולת תזוזה יהפוך מיידית לשליט היחיד.
עם ההתפתחויות והשינויים, האופציות של החלשים לשרוד הפכה לבלתי אפשרית, כל שינוי שגרם לבעלי החיים והצמחים להתאים יותר לסביבה, גרם להם להתרבות על חשבון הזנים הקודמים. בעלי חיים מהירים, עם צבעי הסוואה, יותר שכל או יכולת לעבוד בקבוצה, שרדו בקלות. שינויים קטנים מצטרפים לשינוי גדול, עצב בודד של ראייה מאפשר הבחנה בהתקרבות עצמים, ומכאן הדרך קצרה לבלעדיות עד המוטציה הבאה.

ריבוזום.gifגם היום נולדים ילדים בעלי חיים ששונים מהוריהם, גבוהים או חכמים, ולעיתים יש מוטציות של כפל אצבעות או כלייה אחת. חיידק עם מוטציה שעמידה לאנטיביוטיקה ממשיך להשתכפל וליצור זן חדש של חיידקים עמידים.


5- תשובות לשאלות על האבולוציה.

1: איפה כל האיברים המיותרים שהיו אמורים להתפתח במהלך האבולוציה?
תשובה: יש הרבה איברים מיותרים כאלה בגוף, כמו התוספתן (יכול לגרום למוות), השקדים (גורמות לדלקות), 2 כליות כשמספיק 1, שיני בינה (מיותרות), שיער גוף, עצם הזנב, הסינוסים (קשיי נשימה), תעלת אוסטכיוס, עצם הסקרום, שריר פלנטריס, ועוד.

לחפרפרת יש עיניים כמעט מושלמות, רק שהם מכוסות ע"י קרום שגורם להן להיות עיוורות לחלוטין. אם אלוהים רוצה שהיא תהיה עיוורת, למה לברוא עיניים מאחורי הקרום?

2: מה היה לפני המפץ?
תשובה: גם המרחב והזמן נוצרו במפץ הגדול, לכן לא שייך לשאול מה היה לפני שהיה זמן. הסבר לקיומה של הנקודה הסינגולרית נמצא כאן.

3: איך לכל חיה יש את האמצעים להתגונן או להשיג מזון?
תשובה: אין כאן מתכנן, אלא מוטציות שהתרבו. מי שנולד עם יכולת להתגונן ולהשיג מזון, שרד. מי שלא, פשוט נכחד.

חומצת אמינו.gif4: אם אדם יטען ששעון יד נוצר מעצמו על הירח, כולם יחשבו שהוא משוגע. איך איך אפשר לטעון שהתפתחו חיות מושלמות לבד?
תשובה: יש הבדל מהותי, בין חומרים אורגניים לחומרים אי-אורגניים. כל צמח או יצור חי, מתרבה ומכפיל את עצמו על ידי DNA, בצורה לא מדויקת. לעומת זאת, שעון יד נמצא במצב סטטי, הוא לא מתרבה, ולא מכפיל את עצמו. ולכן אין שום קשר בין שעון יד, לצמח או יצור חי.
אם יקרה, שחתיכת פלסטיק וברזל, יכפילו את עצמם בצורה לא מדויקת, במשך מיליארדי שנים. ובכל פעם שיצא משהו שדומה לשעון הוא ישרוד, ומה שלא דומה לשעון ייכחד. אחרי מיליארד שנה, יהיה לנו שעון מושלם.

5: איך כדור הארץ במרחק מדויק מהשמש?
תשובה: יש עוד 500,000 כוכבים בגלקסיה שלנו, שיש בהם טמפרטורה שמתאימה לחיים. עד עכשיו התגלו עוד 70 כוכבים ביקום, שתואמים לתנאים של כדור הארץ, (טמפרטורה, אור, מים, חמצן ואדמה). רק שיש בהם הבדלים קטנים (כמו רמת חמצן נמוכה, או מחסור בחומצת אמינו), שמונעות התפתחות של צמחים וחיים.

6: איך בדיוק נוצרו שני חיות זהות, כשלכל אחת איבר מין שונה בדיוק באותו מקום, כדי שיוכלו להתרבות?
תשובה: הגורם להבדל בין זכר לנקבה הוא כרומוזום Y, הוא גורם לשחלות לרדת בחלל הבטן ולהפוך לאשכים, ומפתח עוד 10% למוח הגברי. לפני ההתפצלות לזכר ונקבוהרבה, בעלי החיים התרבו ברבייה חיצונית או ברביית בתולים.  

7: איך כל מה שיש כאן מתאים ומוכרח לקיומנו?
תשובה: לא הכל נוצר כדי שיתאים לקיום חיים, אלא נוצרו חיים וצמחים בגלל שהיו תנאים מתאימים.

יש ביקום לפחות 1022X2 כוכבים וכמה טריליוני שמשות, כל הכוכבים מורכבים מאטומים שנמצאים בטבלת היסודות. יש עוד המון כוכבים עם מים, אבן, אדמה, אוויר, חמצן, ועוד חומרים שונים. כך שהגיוני לחלוטין שאחד מהם קיים עם התנאים המתאימים להיווצרות חיים.
מוצא האדם- מהיר.gifכל הדברים שמוכרחים לקיומנו, הם תוצאה של תגובת שרשרת. כוחות המשיכה והדחייה גורמים להיווצרות אטומים, אטומים מתחברים למולקולות שלכל אחת תכונות שונות, והתגובה הכימית והפיזיקלית בניהם, גורמת להתפתחות של דברים מורכבים, כמו צמחים ובני אדם.

8: אם האדם התפתח מהקוף למה עדיין יש קופים?
תשובה: לא כל קוף מתפתח בסוף לאדם, אלא רק אחד מילדיו של הקוף התפתח שכלית בגלל מוטציה גנטית. צאצאיו של הקוף החכם יותר נולדו יותר חכמים, וצאצאיו של הקוף הרגיל נשארו קופים. לאחר עשרות אלפי שלבי ביניים נולד האדם שחי כיום.
האדם הקדמון נולד ביבשת אפריקה, ומשם התחילו צאצאיו להתפזר ביבשת אסיה, משם לאירופה ועד לאמריקה בזמן גילוי היבשת החדשה.

9: ממצאים ארכיאולוגים של טביעת רגל של אדם ליד מאובן של דינוזאור, סותרים את הטענה שהאדם התפתח רק אחרי שהדינוזאורים נכחדו.
תשובה: כל הממצאים האלה הם לא מדעיים בכלל, רובם נלקחו מכתבות של עיתונאי רוסי שחי לפני 100 שנה, (שכתב גם על שדים, ומפגשים עם חייזרים).