תשובות למחזירים בתשובה

תשובות למחזירים בתשובה
הקדמה:
בתורה כתוב מפורש, ״לא תשקרו איש בעמיתו״, ציווי ברור מאלוהים, לא לשקר אחד על השני. רק שלפי הדת, הציווי הזה נתון לפירושים רבים. הוא מתחיל מ״מותר לשקר מפני השלום״ (בבלי יבמות סה), ממשיך ב״כל כדבייא (השקרים) בישין (רעים) וכדבייא דאורייתא טבין״ (ירושלמי ברכות ט ה), ממשיך ב״מותר לשקר כדי למנוע איסורי תורה״ (שו״ת תורה לשמה ש'ע), ונגמר ב״מותר לשקר כדי להחזיר בתשובה״.
לדעת חז"ל,  האמת היחידה היא התורה, ולכן כל שקר שיביא לתוצאה הזאת, נחשב כאמת מוחלטת.
ציטוט- ״מהו אמת ומהו שקר? בתחילת חינוכנו הבנו, שאמת הוא כשמספרים עובדות כמו שאירעו; ושקר, כשמשנים זאת. אך זהו רק באופנים פשוטים,  למעשה יש הרבה אופנים שבהם אין הדבר כן. לפעמים צריך דווקא לשנות, כשהאמת לא יועיל אלא יזיק, כי אז מה שנראה כאמת הוא שקר, שמוליד תוצאות של רע, ומה שנראה כשקר, מביא לתכלית של אמת. נמצא, שאמת הוא מה שמביא לטוב ולרצון הבורא, ושקר הוא מה שנותן הצלחה לעסקיו של שר השקר, הסטרא אחרא [השטן]". (שו"ת מכתב מאליהו, כרך א, עמ' צד).1- "גהינום" לפי הרמב״ם, אין דבר כזה גיהינום. מי שצדיק, ממשיך לחיות לנצח בעולם הבא, ומי שרשע, מת כמו שאר החיות.
ציטוט- "הטובה הצפונה לצדיקים היא חיי העולם הבא והיא החיים שאין מות עמהן והטובה שאין עמה רעה, וזהו הוא העולם הבא. שכר הצדיקים הוא שיזכו לנועם זה ויהיו בטובה זו, ופרעון הרשעים הוא שלא יזכו לחיים אלו אלא יכרתו וימותו. וכל מי שאינו זוכה לחיים אלו הוא המת שאינו חי לעולם, אלא נכרת ברשעו ואבד כבהמה". (רמב"ם הלכות תשובה פרק ח' הלכה א').  


2- "תכנון", הסיכוי שייווצר יצור חי בצורה אקראית, שווה לסיכוי שסופת טורנדו תעבור מעל מגרש גרוטאות, ותיצור מטוס קרב.
תשובה-
יש הבדל מהותי, בין חומרים אורגניים, לחומרים אי-אורגניים.
יצור חי, מתרבה ומשכפל, על ידי רצף DNA. השכפול הוא לא מדויק, ולעתים יש גם שינויים קיצוניים. חומרים אי- אורגניים, נמצאים במצב קבוע. הם לא מתרבים, ולא משכפלים את עצמם. ולכן גם לא נוצרים מטוסים מעצמם.
אם חתיכות פלסטיק וברזל, יתחילו לשכפל את עצמם בלי סוף, כל פעם בצורה שונה. וכל מי שייצא דומה למטוס ישרוד, וכל מי שלא, ייכחד (הברירה הטבעית). אף אדם שיבוא אחרי 70 מיליארד שנה, לא יחשוב שמישהו תכנן את המטוס.


3- "סיאנס", העובדה שהכוס זזה לבד מוכיחה שיש נשמות ורוחות רפאים.
תשובה-
הסיאנס הוא תופעה פסיכולוגית שנקראת "האפקט האידיאומוטורי" (האדם מזיז את הכוס, אבל הוא משוכנע שזה לא הוא מזיז את הכוס אלא הנשמה), וזה הוכח בגלל כמה סיבות.
1- הכוס לעולם לא זזה ללא מגע יד אדם, אלא חייבים להניח את הידיים עליה.
2- הכוס לעולם לא כותבת משהו, אם האדם אינו דובר את השפה של האותיות (גם אם הנשמה כן דוברת את השפה).
3- אנשים "הורידו נשמות" של אנשים שלא קיימים, או כאלה שעדיין בחיים, (רק שהם לא ידעו על כך).


4- "מוות קליני", העובדה שאדם שנחשב מת לפי כללי הרפואה וחזר לחיים, יודע לתאר מה התרחש בחדר בזמן שהיה מת, מוכיחה שיש נשמה שנשאר לאחר המוות.
תשובה-
ההזיות של מוות קליני, נובעות מרמה נמוכה של חמצן במוח.
גם טייסי קרב, שמבצעים סיבובים חדים מאוד, חווים הזיות טרום מוות, בגלל שהדם לא זורם למוח בצורה תקינה. לכן מוות קליני, קורה רק לאנשים חולים מאוד, אחרי אירוע לב, או כל תאונה אחרת.

אפשר גם להגיע למצב של מוות קליני מרצון, ע״י הקרנת עצמה חזקה של שדה מגנטי, לאזור הרקות בראש.

בנוסף, לכל דת יש אלפי סיפורים, על מתים ׳שחזרו׳ מעולם האמת, ופגשו שם את אלוהים, או את הנביאים שלהם. קצת מוזר שגם "הנשמה" של הגויים מגיעה לאלוהים, כשלפי היהדות אין להם נשמה בכלל.

גם לא מובן, איך יש קשר ישיר בין האמונה של האדם, לחוויות סף המוות שלו.
לדוגמא-
היהודים חולמים במוות קליני, על מלאכי חבלה שחורים ומלאי עיניים, עם שוטים של אש. ובדרך כלל יש בחלום רב או שניים.
הנוצרים חולמים על ישות שמקרינה אהבה עד אין קץ, ורבים מהם גם פגשו שם את ישו.
הערבים כמובן מפנטזים על הבתולות שלהם. וגם הם כמובן נפגשו עם הנביא מוחמד, פנים אל פנים.
בבודהיזם הם רואים את המלחמה בין כוחות האופל לכוחות הטוהר, וכנראה חלקם זכו לבהות בזיו פניו של הגורו הקדוש.

אגב- יש שני סוגים של מוות מוחי.  
1- מוות מוחי רגיל, (שבערך 20% מתעוררים ממנו) והוא מאוד דומה לאיבוד הכרה, ובמצב הזה המון אנשים חולמים דברים שהם בטוחים אחר כך שהם קרו באמת, ולכן גם יש פעמים שהאדם עדיין שמע או ראה או הרגיש עדיין דברים מהגוף הפיזי.
2- מוות גזע המוח, שזה מוות סופי, שאף אחד לא התעורר ממנו מעולם. ולכן הטענה, שהאדם היה מת לפי כל כללי הרפואה, והוא עדיין ראה או שמע מה הולך בחדר, היא לא נכונה.


5- "הצופן התנכ"י", איך מצליחים בדילוגי אותיות בתנ״ך, למצוא רמזים למקרים אמיתיים שקורים היום.
תשובה-
במסכת קידושין (ל׳ א׳) כתוב שהאות האמצעית של כל התורה, היא האות ו׳ של המילה ״גחון״. כיום יש 3 פרקים שמפרידים בין הגחון לאות האמצעית, וגם הגמרא מודה שם ש״איננו בקיאים בחסרות ויתרות״ לכן הצופן לא אמור לעבוד.
זה עובד בכל ספר עם כמות אותיות גדולה, ורצח רבין נובא גם בספר של דרווין. בתוכנה נמצאו גם הצירופים "התורה שקר", "אין אלוהים", "ויש"ו דובר אמת".


6- ״גלגולי נשמות״, לפעמים נולדו ילדים שטענו, שהם הנשמה של קרוב משפחה שמת בצורה טראגית. הם גם ידעו לספר איפה הוא נקבר, והיכן הוא נרצח, וזה הוכחה שיש חיים לאחר המוות.
תשובה-
1: האר״י, הראב״ד, המהר״ל, ורבי יהודה הלוי אומרים שאין לגויים נשמה בכלל. לפי דעתם, הגויים הם בדיוק כמו קוף עם שכל.
לפי זה, קשה מאוד להסביר את כל תופעת גלגולי הנשמות שקיימים בעולם, ובעיקר אצל העדה הדרוזית. כי אם לגויים אין נשמות, איך בדיוק נשמות של המתים שלהם, נולדים שוב בתור ילדים קטנים?  (אגב: האר״י בעצמו התבלבל וכתב, שאיוב הוא גלגול של בלעם, כשבלעם בכלל היה גוי, ואין לו נשמה).
2: רעיון גלגולי הנשמות, נמצא כמעט בכל הדתות. החל מהיהדות, ממשיך בנצרות ובאסלאם. ומגיע עד הדתות והכתות האחרונות, כמו הבודהיזם, וכת השטן.
אין כמעט דת שלא משתמשת ברעיון הזה, כדי להסביר את כל ההתנגשויות, בין הסבל בעולם, לבורא הטוב והרחמן.
ולכן כל טענה לנכונות הגלגולים, היא גם הוכחה לנכונות האיסלם, הנצרות, הבודהיזם, ושאר הכתות.


7- ״היפנוזה״ כשהתגלתה אפשרות ההיפנוזה בבני אדם, היו הרבה חוקרים ״שהצליחו״ להחזיר את המהופנט ״לגלגולים קודמים שלו״. זה מוכיח שיש גלגולי נשמות, וחיים לאחר המוות.
תשובה-
1- משום מה, כל האנשים ש׳חזרו׳ לאחור בזמן, סיפרו על מוות אלים, או על רצח נוראי. ובגלל שאחוז המתים בדרכים לא טבעיות הוא קטן מאוד באוכלוסיה, קשה מאוד להסביר איך לכולם היו סיפורי זוועות על המוות שלהם.
2- אין אפשרות להוכיח, שהסיפור של האדם הוא אמיתי ואמין. גם בגלל שהתיאורים הם של האתרים ומקומות שלא קיימים היום, וגם אם כן, תמיד ייתכן שאדם אחר סיפר לו על המקום, או שהוא פשוט קרא על המקום באינטרנט.


8- ״הילה״, יש אנשים שרואים הילות מסביב לבני האדם, והם יכולים לדעת לפי צבע ההילה, את הרמה הרוחנית והמוסרית של האדם. יש גם ״מכשיר לצילום הילות״ שנותן צבעים ׳רוחניים׳ יותר, כשהאדם מניח תפילין או עטוף בטלית.
תשובה-
1- לגבי האנשים שרואים הילות, כבר עשו ניסויים שהוכיחו שאף אדם לא באמת רואה הילות. כשהסתירו את הפנים שלהם, או כשהם עמדו מאחורי וילון והחליפו מקומות. אחוז התשובות הנכונות היה 2 מתוך 5 (שזה אקראי לחלוטין).
2- לגבי ׳המכשיר לצילום הילות׳, מתברר שמדובר במחשב נייד פשוט, עם חיבור למתקן לזיהוי כמות זיעה בכף היד, (ממש כמו במכונת אמת).  
אם יש הרבה זיעה, התוכנה מציגה מסביב לפנים של האדם צבע אדום, שנחשב רוחני יותר. ואם יש מעט, התוכנה מציגה צבע סגול, שנחשב ירוד מבחינה רוחנית.
לכן הגיוני מאוד שלאדם עם הטלית והתפילין היה יותר חם.


9- ״נשמה״, אדם שטבע במים, מת, ונשאר שלם. האדם הזה לא יכול לראות, אפילו שהעיניים שלו שלמות, והמוח שלו שלם.
אם הגוף שלם למה האדם לא רואה? זה הוכחה שמי שרואה ושומע, זאת הנשמה ולא הגוף.
תשובה-
כשהמוח לא מקבל חמצן, התאים שם מתים ולא חוזרים לעצמם. ולכן האדם לא רואה, גם כשהגוף שלם.
בנוסף- גם חתול שמת בטביעה, לא רואה ולא שומע, אפילו שהגוף שלו שלם. ואי אפשר להסביר שגם לחתולים יש נשמות, בגלל שהאר״י, הראב״ד, המהר״ל, ורבי יהודה הלוי אומרים, שרק ליהודים יש נשמות.


10- "אוטיסטים", אפשרות חדשה לתקשור עם חלק מהאוטיסטים, מתבצע בעזרת הנחת היד על לוח אותיות. למרבה הפלא, האוטיסטים דיברו על המשיח, אלוהים והעולם הבא.
תשובה-
1: בכל הפעמים, כשעיניו של המתקשר היו מכוסות, והוא לא ראה את לוח האותיות. או כשהוא לא שמע את השאלות. התקבל רצף של אותיות ללא שום משמעות. (ז״א, שיש הכוונה של יד האוטיסט לאות הרצויה, ע״י המתקשר, ולכן זה גם לא קביל בבית משפט).
2: הרב שלמה זלמן אויירבעך, ביקש בשנת תשנ״ד מהפרופסור אברהם שטיינברג, לבדוק לו את אמיתות השיטה. אחרי שהוא הציג לו את התוצאות, קבע הרב אויירבעך, ״שאין תועלת משימוש בשיטה מבחינת גילוי סודות, ויש להתרחק מעניין זה״.


11- ״לכל נברא יש בורא״, אף אחד לא יכול לברוא את עצמו, אלא לכל יצור חי, יש יצור חי אחר שקדם לו.
זאת אומרת, שמוכרח שיש בורא אחד לכל הנבראים, שלא צריך שיבראו אותו. אחרת איך הכל התחיל?
תשובה-
1: יש הסבר הגיוני, איך התחיל המפץ הגדול, יש מאין. ולכן לא מוכרח שיש בורא, שלא צריך שיבראו אותו.
2: אם אין נברא ללא בורא, אז גם את אלוהים מישהו ברא, ומי ברא את הבורא של אלוהים? הרי אין אפשרות שמישהו יברא את עצמו.
3: הרבה יותר הגיוני, שתמיד היתה קיימת נקודה עם אנרגיה. מאשר להסביר שאלוהים, שהוא מתוכנן מאוד, קיים ללא מתכנן. (הוא חייב שכל, זיכרון, חיי נצח, אפשרות לברוא חומר יש מאיין, ולהיות ללא חומר או צורה).


12- ״נבואות שהתגשמו״, איך אדם יכל לחזות אירועים שקרו רק אחרי עשרות שנים, בלי שהוא קיבל מסר אמיתי מאלוהים?
תשובה-
קודם נבין איך נביא נחשב נביא אמת, ואיך נדע שהוא לא שקרן שממציא נבואות?
אז הרמב״ם (הלכות יסודי תורה פרק י׳) כותב, שפשוט בודקים אם זה קורה בסוף! אם זה קרה, הנביא אמיתי. ואם לא, זה נביא שקר.
עכשיו, כשהבנו את הכישרון הגדול לזיהוי נביאי אמת. נעבור לכל אלפי נביאי השקר, שניבאו נבואות במהלך השנים. (בזמן אליהו הנביא בלבד, היו 400 נביאי בעל). ונבין לבד, שכנראה רק ירמיהו וצידקיהו הצליחו לקלוע למטרה. כל מי שלא הצליח לו, אמרו שהוא נביא שקר.

בנוסף- הרמב״ם (הלכות יסודי תורה, פרק י׳ הלכה ד׳) כותב, שנביא יכול להיות נביא אמת, גם אם הנבואה לא התגשמה. כי יכול להיות שעם ישראל חזרו בתשובה, או שהגזירה התבטלה בגלל סיבה אחרת.
אז ייתכן שגם נביאי האמת בעצמם, התנבאו על דברים שלא קרו בסוף, והם עדיין נחשבו נביאי אמת.

אם נצרף את כל האפשרויות האלה, נוכל להוכיח שכל דת בעולם היא אמיתית, בזכות הנבואה.
מקסימום נגיד שהוא נביא שקר, או שהגזירה התבטלה...

לגבי הנבואות של אחרית הימים-
אין כאן שום נבואה שהתגשמה, אלא אחרי כל פעם שקורה אסון כלשהו, מחפשים בנביא משהו מתאים.
אם הנבואה היתה אמת, היה אפשר לחזות אותה מראש. ולא רק אחרי שקורה אסון, למצוא פסוק מתאים.


13- "מצפון ורגשות" אם יש לבני אדם מצפון, רגשות, ומוסריות, שזה לא דבר פיזי שקיים ב- DNA, זה מוכיח שיש באדם חלק רוחני.
תשובה-
אם המצפון והמוסריות היו דבר קבוע שנברא ע״י אלוהים, לא היתה אפשרות, שנאצי או שהיד, ירגישו רגשות שמחה, כשהם רוצחים יהודים. ורגש של מצפון וחרטה, כשהם גורמים למוות של בני עמם. המצפון, הרחמים, והמוסריות, צריכים להיות קבועים, ולא ייתכן שהם יתאימו במדויק, לחינוך או לשטיפת המוח, שהאדם קיבל.

בנוסף- יש אפשרות, שאופי, פחדים, רצונות, דחפים, והעדפות. יעברו מהאימא לילד, ללא צורך ביצירת האופי ב-DNA.
לדוגמא- עשו ניסוי בעכברי מעבדה, שמו חצי מהעכברים עם עכברים גדולים ותוקפניים יותר. ואת החצי השני שמו בכלוב לבד, למשך כמה חודשים. לאחר מכן הוציאו את העכברים מהכלוב, והכניסו את העכברים להריון. כשנולדו עכברים הפרידו אותם מהוריהם ושמו אותם בכלובים נפרדים.
למרבה ההפתעה, העכברים שהוריהם היו בכלוב עם העכברים התוקפניים, חיו בפחד ונצמדו לדפנות הכלוב. והעכברים שהוריהם גדלו לבד, שיחקו כמו עכברים רגילים. (הנכדים של שני קבוצות העכברים, כבר התנהגו רגיל).
כך בדיוק עובר האופי שלנו בתורשה מההורים. אם ההורים התרגלו לכעוס כדי להשיג את מה שהם רוצים, הילד יצא כעסן. ואם ההורים היו אכפתיים, הילד יהיה אכפתי. ילדים שהוריהם גדלו בזמני מלחמה, היו יותר מפוחדים מילדים אחרים.


14- ״מוסר״, ללא אלוהים אין כללים ואין טוב ורע, כך שהיהדות הפכה את העולם לטוב יותר.
תשובה-
אפשר להגיע למוסריות עם לוגיקה בלבד, מה שמשותף לכל בני האדם זה הרצון לחיות ולהינות, ואם פועלים לפי הכללים האלה מגיעים למוסריות מקסימלית. חוקי התנ״ך הם לא מוסריים ומתאימים לתקופות חשוכות בהיסטוריה, כמו עבדות נצחית וסחר בילדיהם, תליית הומואים, שריפת נערה שנאנסה ולא צעקה, סקילה של ילד שאוכל הרבה בשר, עונשי מוות על דברים פעוטים כמו קללה להורים או השקייה של צמח בשבת, דיכוי נשי ופדופיליה.


15- "עברית", אם יגדלו שני תינוקות בחדר לבד, הם ידברו עברית.
תשובה-
לא רק שזה בולשיט, אלא שהשפה העברית חסרת היגיון לחלוטין. לא רק שיש מילה שונה לכל פועל, אלא הם גם חילקו אברי מין לחפצים (שולחן זכר, צלחת נקבה).


16- "ברית מילה", ביום השמיני ללידת התינוק, נמצאים בדמו 110% חומרי קרישה בדם, בניגוד ל- 100% בלבד, בשאר ימי חייו. זה הוכחה שאלוהים שציווה על מילה ביום השמיני, דאג שלתינוק תיהיה אפשרות להחלים.
תשובה-
לפי מחקר מקיף, שבדק את כל 14 חומרי הקרישה בדם, התגלה שההתפתחות המלאה שלהם, היא רק בגיל חצי שנה. ושכמות חומרי הקרישה ביום השמיני ללידה, זהה בדיוק ליום השלישי ללידה.
בנוסף- בפקיסטן התינוקות נימולים בגיל יומיים, ואין שם יותר מקרי מוות.


17- ״תוכחותיו של איפוור״, בחפירות ארכאולוגיות, נמצא כתב חקוק באבן, שבו מסופרים עשר המכות ויציאת מצריים.
תשובה-
מה שנכתב שם, הוא קינה (שיר עצוב), על נפילת האימפריה המצרית, ואין שום קשר בינו לבין עשר המכות. מתוך 200 שורות שכתובות שם, בקושי 7 שורות מתאימות לנכתב בתורה. וגם מה שכן דומה, לא מתאים לחלוטין. הטקסט המתורגם לעברית כאן.


18- ״אבן ציור הסנה״, לפני 20 שנה בערך, נמצא הר במדבר סיני, שבסלעים שלו יש ציור של ענף. וגם אם שוברים את האבן, יש בפנים את הציור. זה היה הוכחה שהר סיני התכסה בצמחים, בזמן מתן תורה.
תשובה-
הציור הוא תופעה גאולוגית בשם Dendrite, הוא נובע ממינרלים שנמצאים בהר, וחודרים לסלעים בגלל מזג האוויר. יש עוד המון הרים בעולם עם אבנים כאלה.


19- ״לוח השנה העברי״, זה שחז״ל ידעו לפני אלפי שנים, ללא לוויינים וללא טלסקופים, את זמן סיבוב הירח וכדור הארץ סביב השמש. מוכיח שהידע שלהם הוא אלוהי.
גם רבן גמליאל אמר ש״אין חידושה של לבנה פחותה מעשרים ותשעה יום ומחצה, ושני שלישי שעה, ושבעים ושלשה חלקים״ (בבלי ראש השנה כ״ה), שבשעון שלנו זה 29.53059, כמעט בדיוק כמו החישובים האסטרונומים כיום.
תשובה-
דבר ראשון, רבן גמליאל כתב שאין אפשרות שחידושה של הלבנה יהיה פחות מ- 29.5 יום (ולא המולד הממוצע), אבל כיום יודעים שהמולד הקצר ביותר הוא 29.2, הבדל של 6 שעות. בגלל שרבן גמליאל כל-כך היה בטוח במסורת שלו, הוא גם ציווה על ר׳ יהושע לחלל את יום כיפור שיצא לפי החישוב הנכון, ולצום רק למחרת.

דבר שני, יוליוס קיסר, כבר 200 שנה לפני זמן רב שמואל, קבע חוק בכל הממלכה הרומית, ששנה נמשכת 365 יום, ועוד 6 שעות. רואים מכאן, שלא רק שגם הגויים בזמנם ידעו לחשב את ימי השנה, אלא היהודים הם אלה שהעתיקו את לוח השנה מהגויים.

דבר שלישי, רב שמואל העתיק גם את הטעות של יוליוס קיסר, וגרם ליהודים לחגוג את חג פסח, כמה ימים אחרי הזמן האמיתי.
בגמרא (עירובין נו' ע"א) כתוב- "אמר שמואל אין בין תקופה לתקופה אלא תשעים ואחד יום ושבע שעות ומחצה".
נעשה חשבון- יש 4 תקופות (עונות) בשנה, כפול 91 יום ו- 7.5 שעות. יוצא שיש בשנה 365 יום, ועוד 6 שעות.
במציאות יש 365 יום ועוד 5:48:46 שעות. זה נותן הפרש של 6:40 דקות בין רב שמואל למציאות.
כל 210 שנים, מתווסף יום נוסף, שלא קיים בלוח השנה של רב שמואל.


20- ״אנטישמיות״, זה שהעם היהודי תמיד נרדף כל השנים, מוכיחה את המאמר ״עשיו שונא ליעקב״. אלוהים ברא שנאה קבועה בעולם ליהודים, כדי שעם ישראל ישרוד, ולא יטמע באומות.
תשובה-
בכל מקום בעולם, יש שנאה למיעוטים ולאנשים ששונים מכלל החברה, וזה לא הופך את הדת שלהם לנכונה.
להיפך, אם אלוהים נתן את התורה, כדי שמי שיקיים מצוות יקבל גן עדן. הוא לא היה שולח את הגויים, שיתנו עונשי מוות למי שמקיים מצוות (חוץ מ- 3 מצוות, לא צריך למות בשביל כלום), אלא הוא היה גורם לכל הגויים לכבד את היהודים, כדי שהם יהיו פנויים לקיום תורה ומצוות.


21- ״תפילה״, אם תפילה ריפאה אדם, אחרי שהרופאים הרימו ידיים, זה הוכחה שיש כוח עליון ששולט בטבע.
תשובה-
1- שום אדם שנקטעו לו אברים, לא הצמיח אותם מחדש באמצעות תפילה. המקרים היחידים שתפילה עוזרת, הם רק מחלות או פציעות, שאנשים מתרפאים מהם גם ללא תפילה.
2- יש המון אנשים שהבריאו אחרי שהרופאים התייאשו, גם בלי שאף אחד התפלל עליהם. ולא חסרים מקרים, שכל עם ישראל התפלל שהרב יבריא, ובכל זאת הוא נפטר בגיל צעיר.
3- כמות המחלות והפציעות אצל האתאיסטים והמאמינים זהה לחלוטין, אם באמת תפילות עוזרות, צריך להיות הבדל בתוחלת החיים בין המאמינים לכופרים.


22- ״תיבת נח״, בשנת 2011 קבוצת חוקרים נוצרים, סיפרו שהם מצאו תיבה ענקית מעץ, עם שתי קומות וכמה חדרים. והם סיפרו בהתלהבות שהם מצאו את תיבת נח.
תשובה-
1- לדעת כל החוקרים, (מלבד הטורקים), הממצא הוא לא תיבת נח, אלא מחסן תבואה. הטורקים גם לא מוכנים שהממצא ייבדק ע״י ׳חוקרים כופרים׳, ולכן אין שום ראייה שהטענות שלהם נכונות.
2- אין סיכוי שעץ הצליח לשרוד 5,000 שנה, הוא היה נרקב מזמן.


23- ״השחיטה היהודית״, במשך שנים טענו הרבנים, שהשחיטה היהודית היא הכי מוסרית, והיא היחידה שלא גורמת סבל לבהמה. זה הוכחה שהתורה ניתנה מהבורא, אחרת איך ידעו לפני 3,000 שנה, איך לא לגרום לה סבל?
תשובה-
לפי ההלכה, מותר לאכול בעלי חיים, בתנאי שבשחיטה נחתכו רוב הקנה והוושט. הבעיה שכל בהמה, יכולה לחיות שבועות שלמים ללא קנה או ושט, אם רק יכנס אויר לקנה דרך הצוואר.
האפשרות היחידה שהבהמה תמות היא, רק אם בזמן השחיטה ייחתך גם העורק הראשי, שמזרים דם למוח. משום מה, התורה לא דרשה את חיתוך עורק הדם הראשי, אלא רק את חיתוך הקנה והוושט.

בנוסף-
גם אם נגיד, שברוב הפעמים נחתך יחד עם הקנה והוושט, גם עורק הדם הראשי. עדיין יש עורק נוסף שמזרים דם למוח, הוא עובר דרך חוליות הצוואר, והוא אינו יכול להיחתך בזמן השחיטה.
אמנם בכבשים ועיזים, העורק הזה מנוון, ואינו מזרים דם בצורת תקינה. אבל בבעלי חיים גדולים, כמו פרות, צבאים ואיילים. העורק הזה ממשיך להזרים דם למוח גם לאחר השחיטה, ולכן הפרה סובלת דקות ארוכות בהכרה מלאה, עד שהדם אוזל מהגוף.


24- ״הוראות שימוש״, לא יכול להיות שאלוהים יברא את העולם בלי מדריך, לכן חייב להיות שהוא נתן את התורה.
תשובה-
אם זה היה נכון, אז הוא היה נותן את התורה לכל העולם, ולא רק ל- 2 מיליון.


25- ״אחוז סיכון״, יש 50% שהתורה אמת, ו- 50% שהתורה שקר. החיים בעולם הזה הם רק 90 שנה, והחיים בגן עדן הם לנצח. אז לא הגיוני להפסיד חיי נצח, גם אם יש רק 50% שהתורה אמת.
תשובה-
יש 50% שיש אלוהים, מתוכם יש רק 25% שאלוהים נתן תורה, מתוכם יש רק 5% שהיהדות היא הדת האמיתית (יש את היהדות, הנצרות, הבודהיזם, והינדואיזם, בלי להתייחס לעוד אלפי הדתות האחרות).
מתוך ה- 5% של היהדות, צריך לחלק את האחוזים בין כל הזרמים השונים ביהדות (רפורמים, חרדים, כיפות סרוגות, ברסלב, חב״ד, סאטמר, ועוד עשרות חסידויות בישראל ובעולם).
ככה שאנחנו נשארים בקושי עם 0.007% שהאדם המאמין יקבל גן עדן.

הערה- אם נטען, שהאדם צריך לקיים את המצוות שהרב שלו אומר, ואלוהים ייתן לו גן עדן, רק לפי רמת ההשקעה שלו במצוות.
אז גם מחבל מתאבד, שבטוח שאלוהים ציווה להרוג את הכופרים, צריך לקבל גן עדן. הוא הרי הקריב את חייו, כדי לעשות את מה שהיא הבין כרצון האל.


26- ״שקרים״, אין סיכוי שאבא ישקר לבן שלו.
תשובה-
אם זה נכון, אז גם הנצרות, האיסלם, הבודהיזם, ואפילו האתאיזם הם אמת, כי אין מצב שאבא ישקר לבן שלו.


27- ״התגלות המונית״, אי אפשר לשקר על מאות אלפי אנשים ביחד, ולכן אי אפשר לכתוב בתורה שאלוהים התגלה לכולם במעמד הר סיני.
תשובה-
לא צריך לאסוף מאות אלפי אנשים ולבצע מולם ניסים, וגם לא צריך לשכנע אותם לספר שקרים. מספיק לספר לילדים שבעבר היה מתן תורה מול כל עם ישראל, ושאלוהים נתן שם את התורה.

גם במשך הדורות היו המון "ניסים" מול מאות אלפי אנשים, שהיו הוכחה לנצרות, האיסלם, או כל דת אחרת.
לדוגמא: ישו האכיל 70,000 בני אדם עם לחמניה אחת וסרדין, וכולם שבעו. הוא הלך על המים, מול כל תושבי טבריה. וגם הפך מים ליין, מול אלפי בני אדם.
גם אצל המוסלמים מספרים, שמוחמד חצה את הירח לשניים, מול כל תושבי מכה. ושהוא ריפא עיוורים ונכים מלידה, מול כל העיר.
גם בבודהיזם יש את התגלות האל העליון "פרשואמה", (אל בעל 1,000 ידיים), שבגלל התנהגות לא טובה, ביצע רצח של מיליוני בני אדם. גם כאן אפשר להגיד, שאין אפשרות להסתיר רצח של מיליוני בני אדם, ולכן זה קרה באמת.
לכל דת בעולם, כולל האינדיאנים, שבט האינקה, שבט האצטקים, ולעוד אלפי שבטים. יש סיפורים על ניסים והתגלויות, שהיו מול אלפי או מיליוני בני אדם.

בנוסף-
אם באמת היה את מתן תורה, וכל עם ישראל (שהם 3,000,000 בני אדם), היו במדבר 40 שנה, וגם מתו שם (כמו שכתוב בתורה). איך זה שלא נמצאה שם אפילו עצם אחת, או שריד אחד, של כל מיליוני האנשים האלה?


28- ״הכותל״, יש נבואה שאומרת שהכותל המערבי לעולם לא יחרב.
מקור- ״דּוֹמֶה דוֹדִי לִצְבִי אוֹ לְעֹפֶר הָאַיָּלִים הִנֵּה זֶה עוֹמֵד אַחַר כָּתְלֵנוּ מַשְׁגִּיחַ מִן הַחַלֹּנוֹת מֵצִיץ מִן הַחֲרַכִּים"(שיר השירים ב׳).
הסבירו חז"ל: "הנה זה עומד אחר כתלנו", אחר כותל מערבי של בית המקדש, משום שנשבע לו הקב"ה שאינו חרב לעולם (שיר השירים רבה פרשה ב).
תשובה-
לא רק שהכותל המערבי של המקדש חרב, אלא גם הקיר המערבי של חומת הר הבית נהרס, ומה שיש היום זאת רק חומה שהורדוס בנה מסביב, כ- 300 שנה מאוחר יותר.


29- ״מסורת״, התורה עוברת מדור לדור, מאב לבנו בלי שום שינוי. ולכן בטוח היה את 10 המכות, קריעת ים סוף, ומתן תורה.
תשובה-
התורה לא עברה מאב לבן, אלא היו הפסקות של מאות שנים, שבהם עברה התורה אצל בודדים, והם יכלו לשנות, להוסיף, או לשכתב מה שהם רוצים, בלי שמישהו ידע שזה קרה.  
לדוגמא:
בנחמיה פרק ח' כתוב- "וַיִּמְצְאוּ, כָּתוּב בַּתּוֹרָה, אֲשֶׁר צִוָּה יְהוָה בְּיַד-מֹשֶׁה, אֲשֶׁר יֵשְׁבוּ בְנֵי-יִשְׂרָאֵל בַּסֻּכּוֹת בֶּחָג בַּחֹדֶשׁ הַשְּׁבִיעִי".
"וַיַּעֲשׂוּ כָל-הַקָּהָל הַשָּׁבִים מִן-הַשְּׁבִי סֻכּוֹת, וַיֵּשְׁבוּ בַסֻּכּוֹת--כִּי לֹא-עָשׂוּ מִימֵי יֵשׁוּעַ בִּן-נוּן כֵּן בְּנֵי יִשְׂרָאֵל, עַד הַיּוֹם הַהוּא; וַתְּהִי שִׂמְחָה, גְּדוֹלָה מְאֹד."

רואים שעם ישראל, בכלל לא ידע מה כתוב בתורה. אחרת נחמיה לא היה צריך 'למצוא שכתוב בתורה' שיש את חג הסוכות, שהוא חג בסיסי שכתוב מפורש בתנ"ך.  
בנוסף, עם ישראל לא קיים את מצוות סוכה, במשך  800 שנה. מימות יהושוע בין נון, עד תקופת נחמיה. אז התורה לא עברה מאב לבן, אלא אצל עזרא הסופר בלבד.

במלכים ב' פרק כג' כתוב- "וַיַּעַל הַמֶּלֶךְ בֵּית-יְהוָה וְכָל-אִישׁ יְהוּדָה וְכָל-יֹשְׁבֵי יְרוּשָׁלִַם אִתּוֹ, וְהַכֹּהֲנִים וְהַנְּבִיאִים, וְכָל-הָעָם, לְמִקָּטֹן וְעַד-גָּדוֹל; וַיִּקְרָא בְאָזְנֵיהֶם, אֶת-כָּל-דִּבְרֵי סֵפֶר הַבְּרִית, הַנִּמְצָא, בְּבֵית יְהוָה.
וַיְצַו הַמֶּלֶךְ אֶת-חִלְקִיָּהוּ הַכֹּהֵן הַגָּדוֹל וְאֶת-כֹּהֲנֵי הַמִּשְׁנֶה, וְאֶת-שֹׁמְרֵי הַסַּף, לְהוֹצִיא מֵהֵיכַל יְהוָה, אֵת כָּל-הַכֵּלִים הָעֲשׂוּיִם לַבַּעַל וְלָאֲשֵׁרָה וּלְכֹל צְבָא הַשָּׁמָיִם; וַיִּשְׂרְפֵם מִחוּץ לִירוּשָׁלִַם, בְּשַׁדְמוֹת קִדְרוֹן, וְנָשָׂא אֶת-עֲפָרָם, בֵּית-אֵל.
וְטִמֵּא אֶת-הַתֹּפֶת, אֲשֶׁר בְּגֵי בני- (בֶן-) הִנֹּם:  לְבִלְתִּי, לְהַעֲבִיר אִישׁ אֶת-בְּנוֹ וְאֶת-בִּתּוֹ בָּאֵשׁ--לַמֹּלֶךְ.
וַיְצַו הַמֶּלֶךְ, אֶת-כָּל-הָעָם לֵאמֹר, עֲשׂוּ פֶסַח, לַיהוָה אֱלֹהֵיכֶם--כַּכָּתוּב, עַל סֵפֶר הַבְּרִית הַזֶּה.  כִּי לֹא נַעֲשָׂה, כַּפֶּסַח הַזֶּה, מִימֵי הַשֹּׁפְטִים, אֲשֶׁר שָׁפְטוּ אֶת-יִשְׂרָאֵל; וְכֹל, יְמֵי מַלְכֵי יִשְׂרָאֵל וּמַלְכֵי יְהוּדָה".

כתוב פה כמה דברים-
1- העם לא ידע את התורה, והמלך יהושיעהו היה חייב להקריא להם כדי שיידעו.
2- בבית המקדש עבדו עבודה זרה.
3- ההורים היו מקריבים את בניהם ובנותיהם למולך. (הם שרפו את הילדים כקרבן לאלים).
4- עם ישראל לא קיים מצווה בסיסית כמו פסח, במשך מאות שנים.

רואים מכאן שלא רק שעם ישראל לא ידע את התורה, אלא הם בכלל עבדו עבודה זרה. והם כ"כ האמינו באלילים, עד שהם היו מוכנים להקריב את הילדים שלהם.
אז התורה מעולם לא המשיכה מאב לבנו, אלא המשיכה רק אצל אנשים בודדים, שהם מידי פעם החזירו את עם ישראל (שלא ידע כלום על התורה) בתשובה.
כמובן שהם יכלו לשנות ולהוסיף שם מה שהם רוצים, כדי שהתורה תהיה יותר ״אמינה״, או כדי שהיא תתאים למציאות.
בפרט בזמנם, שרק בודדים ידעו קרוא וכתוב, והם היו צריכים להסתמך באופן מוחלט על הרב התורן.

גם התלמוד לא טמן את ידו בצלחת: ״בתחלה כשנשתכחה תורה מישראל, עלה עזרא מבבל ויסדה. חזרה ונשתכחה, עלה הלל הבבלי ויסדה. חזרה ונשתכחה, עלו רבי חייא ובניו ויסדוה״ (סוכה כ׳).


30- ״קושי״, אין סיכוי שאדם יסכים לאסור על עצמו כ״כ הרבה איסורים, בלי לבדוק אם זה נכון.
תשובה-
המצוות שכתובות בתורה בלבד, ממש קלות לביצוע. ורוב האיסורים והמצוות שקיימים היום, הם בגלל שחז״ל עשו ״סייג לתורה״ (הוסיפו מלא איסורים, כדי שלא נגיע לעבירה).
לדוגמא-
1- בתורה כתוב רק "לא תבשל גדי בחלב אימו". אבל חז"ל בהתחלה הוסיפו איסור לבשל כל גדי בחלב, ואז הוסיפו איסור לבשל גם עוף עם חלב (שזה מותר לפי התורה), ואז שגם חייבים לחכות 6 שעות בין בשר לחלב. וגם אם בושל בשר בסיר של החלב, ב- 24 שעות האחרונות, האוכל אסור באכילה.  
2- גם האיסור בתורה הוא רק לשכב עם אישה נידה. אבל היום יש עוד אלפי הלכות, (אפילו לא לצחוק מבדיחה שהיא סיפרה, או להעביר אליה את הילד שלהם מיד ליד), שנועדו לגרום לאדם לא להגיע לעבירה.
3- גם חובת התפילה, היא דבר שהומצא ע"י אנשי כנסת הגדולה, ולא כתוב בתורה בכלל. ובנוסף, במשך אלפי שנות הגלות, הוסיפו הרבנים לנוסח התפילה עוד המון טקסט.
4- המצווה היחידה שכתובה בתורה, לגבי שמירת שבת היא, ״לא להדליק אש״. אבל חז״ל הוסיפו את כל 39 מלאכות שבת, כולל כל מה שדומה למלאכה. הם הוסיפו שגם אסור לגעת במשהו שאפשר לחלל איתו שבת (איסור מוקצה). ואסור אפילו לקרוא ספר סיפורים, כי זה ניקרא "עובדין דחול" (מלאכות שעושים ביום חול).

הרבה איסורים הם הגיוניים, כמו ״לא תגנוב, לא תרצח, לא תנאף״. מי יתנגד לדבר כזה?
גם ברית מילה היתה מנהג של האדם הקדמון, כבר לפני 15,000 שנה, וזה לא היה חדש להם.
40% מהאיסורים וההלכות, הם רק הלכות לכוהנים בזמן בית המקדש, ולעם לא היה אכפת.
20% מהאיסורים חוזרים על עצמם, וזה רק נראה הרבה. לדוגמא- המצווה לאכול את קרבן פסח צלוי, בבית, עד הבוקר, בלי לשבור עצם, ורק יהודים. מתפרסת על יותר מ- 12 מצוות ועבירות שונות.
1- לאכול את הקרבן. 2- לא להותיר בבוקר. 3- לא לשבור עצם. 4- לא לבשל. 5- לא לאכול אותו נא. 6- לאכול אותו צלוי. 7- לאכול רק בבית. 8- לא להוציא מהבית. 9- לא לתת לערל. 10- לא לתת לגוי. 11- לא לתת לשכיר ותושב. 12- לאכול אותו שלם. 13- רק יהודי אוכל. ועוד הרבה....
30% מהמצוות, הם רק לתקופות של כמה ימים בשנה. כמו סוכה, חמץ, יום כיפור, ושלוש פעמים לבוא לירושלים.
10% מהמצוות שנשארו, הם דברים קלים מאוד. כמו, ואהבת את ה׳, או לא לעבוד עבודה זרה.


31- ״מדינת ישראל״, אם אין אלוהים, איזה הצדקה יש לאתאיסטים להיות בישראל?
תשובה-
המדינה לא קמה, כדי שיהיה ליהודים איפה לקיים מצוות, את זה אפשר לעשות גם בגלות. המדינה קמה בגלל שכבר 3,000 שנה יש רדיפה של היהודים, לא משנה אם ההינו עשירים או עניים, אם חיינו ביחד או בגטאות, אם ההינו חילונים או שומרי תורה ומצוות. תמיד קם הגזען התורן שניסה להרוג יהודים, והאפשרות היחידה להתמודד עם זה, היא פשוט להגן על עצמנו.
השטח של מדינת ישראל הוא של היהודים כבר 3,000 שנה, תמיד גורשנו וחזרנו לכאן, לכן אנחנו נשארים כאן ומגנים על עצמנו, ולא הולכים לשום מקום.
אין שום קשר אם יש אלוהים או לא, את היטלר או השהידים, אף פעם לא עניינה הרמה הדתית שלנו.