ההיסטוריה של הדתות

ההיסטוריה של הדתות
כיצד התחילו הדתות? מה גרם למיליוני בני אדם להאמין באדם בודד שהבטיח שהוא נושא דבר האל? ואיך שלטו הדתות ללא עוררין במשך אלפי שנים?


כשיצור חי מבין מה יספק לו הנאה או תועלת, הוא מעביר את המידע לחלק במוח שיוציא את זה לפועל, שם בדיוק נמצא באג אבולוציוני עתיק.
אם האדם משתמש בנירונים כדי לפעול לטובת עצמו, ייגרם לו חוסר נוחות. אך אם יוותר על הרצון ולא יצור בנירונים זרם חשמלי, הבאג שולח אות חשמלי לגוף שמספק הנאה מינית.
ההנאה גורמת לאדם לנסות שוב, רק שלא ניתן לא לרצות להינות, והדבר היחיד שנשאר הוא הרס עצמי.

הבאג מחובר לנירונים רבים נוספים, ויכול לשלול בחירה חופשית מהאדם, כך שכשאדם אחר יגרום לו לסבל, המוח של הסובל יתקע בגלל הבאג, ויעשה הכל כדי לגרום למתעלל להמשיך, כשהנקודה העיקרית היא לגרום לבאג ליצור הנאה מינית אצל התוקף.

ההנאה המינית חמקמקה, הקורבן יכול להיעלם, להתאבד, לנקום, או להגן על עצמו מהתוקף, כך שהאדם חיפש ללא הפסקה דרכים לגרימת סבל מתמשך.

הפיתרון שנמצא הוא להתאחד ביחד, לקדש את הסבל, ולהפוך את המתעלל לאדם הטוב. כך מתאפשר לו ולאחרים לגרום סבל באין מפריע.
הרעיון בא לידי ביטוי בשלל סיטואציות שחזרו על עצמם, קורבנות אדם לאלים, גרימת סבל לכפרה, הריגה של חוטאים, שריפת מכשפות, טענה כי השטן נכנס באדם ולכן יש לגרום לו סבל, או רצח של כל בן שביעי מכיוון שהוא יהפוך לערפד.

מוטציות חכמות יותר, הצליחו ליצור דתות שיקלעו במדויק להנאה המינית, וסחפו אחריהן מיליארדי מאמינים. כולם התאחדו למען בסיס משותף, דיכוי ההנאה וקידוש הסבל והמוות.  

כיום המוטיב חוזר על עצמו רק בסיטואציות אחרות, הגנה על רוצחים וארגוני טרור בטענות של זכויות אדם, העברת כספי מיסים לאוכלוסיות פרימיטיביות ובעייתיות בטענה לחמלה ושוויון, כפיית חוקים חסרי פשר, או טענה כי בני האדם פרימיטיביים ולכן מישהו נאור צריך לקבוע בשבילם מה נכון.

לא מן הנמנע כי בהיעדר משטרה, מדע ודמוקרטיה, ובייחוד כשהריגוש מרצח חכמים גבוה יותר, יחזור כל העולם בזמן קצר לתקופה של קרבנות אדם וציורי מערות.