איך נוצרת דת?

איך נוצרת דת?
מבנה המוח הוא המשפיע העיקרי על צורת החשיבה, העדפות, תחביבים, והמטרות בחיים. מיליארדי נוירונים שחלקם מחוברים בצורה אקראית לנקודה במוח שגורמת הנאה וסבל, מובילים למגוון גדול של הנאות כמו קולנוע, קריאה, משחק, אקסטרים או חיים בטבע.
יש נירונים שמחוברים לסבל, וגורמים לחוסר נוחות ממוסיקה מסויימת, לכעס מהתנהגות מעצבנת, ולתסכול כשדברים אינם בדיוק כמו שצריכים להיות.
יש נקודות שגורמות לאדם להעדיף להימנע לחלוטין משימוש בהיגיון או בחשיבה, ולהנאה מלתת לדברים לזרום כמו שהם, ללא רצון לתקן את הבעייה.

התגובות וההנאות שונות בין בני אדם, אך ה- DNA גורם לקבוצות גדולות באוכלוסיה להיות עם העדפות זהות, מה שמוביל לתרבות משותפת ותחושות דחייה מזרים.
אוכלוסיות שלמות יכולות לחיות ביחד בשלווה, בלי לדעת כלל שיש לכולם בעייה משותפת, ואפילו להשיג את רוב הצרכים ללא שימוש בהיגיון.

הדתות בנויות על גרימת הנאה בהקפדה על הכללים שמתאימים למבנה המוח, באי שימוש בהיגיון, ובדחיית השונים, כך שלאחר מספר דורות מתקבל מבנה מוח שתואם לחלוטין לדת, ומעפשר לה להתקיים לנצח.
ללא השימוש בהיגיון, ונישואין רק עם אנשים שנחשבים לצדיקים על פי הדת, רמת האינטליגנציה יורדת ונולדים ילדים שמאמינים בצורה מוחלטת בדת, כך שלעיתים לא ניתן להוכיח לאדם כי הוא טועה.
בחיי קהילה כולם עוזרים לטובים, כך שגם הברירה הטבעית נשארת ללא השפעה, והם הופכים לקבוצה ענקית שמאיימת על הסביבה.

שלושת הדתות הגדולות התאימו באופן כמעט מדוייק לאחוזים גדולים באוכלוסיית היעד, ושלטו במשך אלפי שנים תוך מלחמות בלתי פוסקות עם מבנה המוח השונה. הדתות עברו המון שינויים כדי להתאים אותם לשינויים וההתפתחויות בעולם, כשכל אחד שהגיע לשליטה נהג בעם כרצונו.